Tesla

Drew Baglino Tesla’dan Ayrıldı!

Çeşitli projelere liderlik eden Drew Baglino Tesla’dan ayrıldı.

Sadrettin Akpınar

16 Nisan 2024 13:33
Son Güncelleme: 16 Nisan 2024 13:33
2
IMG_6734

18 yıl boyunca yazılımdan motora, bataryadan lityum üretimine kadar çeşitli projelere liderlik eden Drew Baglino #Tesla’dan ayrıldı.

Önümüzdeki günlerde iş gücünün %10’una tekabul eden yaklaşık 14.000 çalışanıyla yollarını ayıracak Tesla’da kapsamlı bir yeniden yapılanma da resmen başlamış oldu.

Üst yönetimde Baglino ile birlikte iş geliştirme ve politikalardan sorumlu Rohan Patel de ayrıldığını açıkladı. Ağustos 2023’te CFO Zach Kirkhorn’un ayrılışından sonra ilk kez bu kadar üst düzey bir yönetici değişikliği gerçekleşiyor.

Firmanın büyüme hedeflerini sürdürebilmesi için belirli aralıklarla yenilenmeye ihtiyacı olduğunu ifade eden Elon, bugüne kadar şirket içerisinden çıkardığı genç yöneticilerden ciddi verim almayı başardı. Boşalan koltukları doldurmakta zorlanmayacağı tahmin ediliyor.

Yüksek hacimli 4680 hücre üretimi, kendi katot aktif malzeme üretimine başlama ve robotaksi projelerinde hedeflerinin gerisinde kalan Tesla, bakalım önümüzdeki dönemde Elon’un istediği hızda ilerleyebilecek mi.

Paylaş

Ne Düşünüyorsunuz?

avatar

Tüm Yorumlar

Loading...

En Çok Okunanlar